چرا به یکدیگر هدیه می دهیم؟

  1. در سراسر جهان این یک رسم است که در مناسبتها به یکدیگر هدیه بدهیم. عید نوروز، شب یلدا ، روز مادر و پدر، کریسمس، ولنتاین و تبریک تولد و ازدواج و مواردی مانند اینها مناسبتهایی هستند که  افراد به یکدیگر هدیه می دهند.
  2. بعضی اشخاص برای ما بسیار مهم هستند و دوست داریم به بهانه های مختلف آنها را شاد و سورپرایز کنیم. مناسبتها فرصتی مناسب هستند که افراد می توانند به عزیزانشان میزان علاقه شان را نشان بدهند . شاید شما بگویید برای ابراز علاقه نیاز به مناسبت خاصی نیست . بله درست است اما مناسبتها می توانند ما را ترغیب کنند تا بتوانیم به بهانه ای کسانی را که دوست داریم با دادن یک کادو شاد کنیم.
  3. شکلات‌ها، گل‌ها، کیک‌ها، ادکلن‌ها، طلا و جواهرات، دعوت به یک رستوران فوق العلاده  می توانند هدیه هایی باشند که برای هر مناسبتی گیرنده از دریافت آنها خوشحال می شود. انتخاب کادویی که می دهیم نیز بسیار در تاثیر گذاری آن نقش دارد. کادو میتواند با در نظرگرفتن نیاز گیرنده انتخاب شود و یا هدیه‌ای بدهیم که یک یادگاری از ما باقی بماند.


عروسک


  1. هدیه ای که انتخاب می کنیم می تواند سلیقه ما را نیز نشان بدهد. برای مثال انتخاب صنایع دستی و یا محصولات سفارشی مانند چاپ عکس روی ماگ و تخته شاسی و کیک و یا تیشرت می تواند گیرنده را سورپرایز کند.
  2. ارسال هدیه توسط شرکت‌های معتبر اینترنتی مانند گل بازار نیز هم برای فرستنده و نیز گیرنده یک هیجان خاصی دارد. شما باید وارد وب سایت شوید و سفارش خود را بصورت آنلاین ثبت کنید و منتظر بمانید تا هدیه شما تحویل داده شود. گیرنده کادوی شما را بصورت یک سورپرایز عالی بواسطه این شرکتها دریافت می کند. این نوع ارسال هدایا در دنیای امروز بسیار متداول و فراگیر شده است.
  3. شرکتها نیز هدیه می دهند. آنها در مناسبتها به مشتریهای خود بصورت دادن کدهای تخفیف هدیه می دهند. برای مثال شرکت گل بازار در مناسبتهای مختلف مانند روز پدر و مادر کدهای تخفیفی در اختیار بازدیدکنندگان از وب سایت گل بازار قرار میدهد. دادن چنین هدایایی باعث اعتماد و رضایت مشتری از خرید خود می شود.

طلا

 1. دادن هدیه می تواند برای تبریک شروع یک موقعیت جدید باشد مانند تولد یک نوزاد، هدیه برای جشن ازدواج، گرفتن یک پست جدید در کار و مواردی مشابه این.
 2. بعضی افراد در مناسبت ‌ها مانند عید نوروز به یکدیگر هدیه نقدی می دهند مانند کارت هدیه بانکی و یا سکه. دادن پول نقد به عنوان هدیه باید متناسب با مناسبت باشد. برای بعضی مناسبتها گیرنده بیشتر دوست دارد یک هدیه که فقط میزان توجه شما را به او نشان دهد دریافت کند. مانند یک سبد گل که همیشه بهترین زبان برای بیان احساسات به یکدیگر بوده است.
 3. گاهی اوقات برای تشویق افراد بعلت انجام یک کارخوب به آنها هدیه داده می شود.

تقدیم کردن یک هدیه که بتواند گیرنده را خوشحال کند تاثیر بسیار مهمی در استحکام روابط دارد.